Aktualności

Mennica Polska ruszyła ze sprzedażą 188 lokali w inwestycji Mennica Residence

Dodano: 15.03.2016

Mennica Polska ruszyła ze sprzedażą 188 lokali w ramach I etapu inwestycji Mennica Residence, położonej na warszawskiej Woli - podała spółka w komunikacie prasowym.

Do końca 2017 roku, przy ulicy Grzybowskiej i Żelaznej, powstanie kompleks budynków mieszkaniowo-usługowych o zróżnicowanej wysokości od 8 do 14 pięter pod nazwą Mennica Residence. Mennica Polska S.A. rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego etapu budowy. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace rozbiórkowe, których zakończenie planowane jest na początek kwietnia.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 188 mieszkań o różnych metrażach – najmniejsze z nich będzie mieć 28 m2, natomiast największe, dwupoziomowe mieszkanie na ostatnim piętrze, 232 m2 z ogrodem zimowym i tarasem.

Koncepcja budynku zakłada 3-częściową strukturę o zróżnicowanej liczbie kondygnacji, usytuowaną wzdłuż pasażu z wewnętrznym dziedzińcem oraz z zielenią na poszczególnych poziomach. Najwyższa z części będzie liczyć czternaście pięter. W projekcie założono wyraźny podział na funkcje usługowe i mieszkalne. Niższe kondygnacje budynku (do 8. piętra) zajmą przede wszystkim mieszkania o najwyższym „współczynniku elastyczności”. Będą to kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe liczące maksymalnie 60 m2. Większe mieszkania, od 105 m2 do 160 m2, zostaną zlokalizowane na najwyższych piętrach od 9. do 14. Ostatnie pietra przeznaczone są dla penthouse’ów, łącznie z tarasami na dachach. W ramach całego projektu Mennica Residence powstanie łącznie ok. 470 mieszkań. Inwestycja ma być gotowa do końca 2017 r.

Wróć

Polecane